NightRival
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Fairytopia

Sun Jul 12, 2020 11:14 pm
First topic message reminder :

Regatul Fairytopia era un regat al zanelor destul de intins ca suprafata: 300 milioane kilometri patrati. Era un regat al carei industrii principale erau: apicultura, chimia cuantica si magia. Regatul era condus de printesa regenta Sharma Sanara care era o printesa buna la suflet, generoasa, amabila, dragut dar avea si un mic defect. Era dependenta de potiunea de micsorare.

Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sat Jul 25, 2020 10:35 pm
×Aiko×


Ma uit cu atentie si vad frumusetea locului. Era o panorama splendida care te imbia la visare. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 3:37 pm
Sanara: 

Aflasem ca in regat sosise o fata asa ca ma decid sa o chem la palat.
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 4:01 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


Continuam sa ma plimb de colo colo in goana dupa nou. Sa vad natura si fiinte magice dintr-o noua lume fantastica. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 4:22 pm
Doi soldati din garda regala veni langa fata si ii spuse: 

-Salut Domnisoara! Nu va speriati. Nu avem nimic cu dumneavoastra. Vroiam doarsa va transmitem ca regina a simtit prezenta dumneavoastra si va invita la palat.
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 4:55 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


Ma uitam spre ei uimita si in acelasi timp putin agitata. Nu stiam ca am ajuns pe un teren pe care nu am ce cauta. 
-Ok, am sa vin cu voi.
Ma bucurasem ca imi vorbesc limba. Am preferat sa fac ce zic ei ca sa nu am parte de necazuri. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 5:03 pm
Odata ce fata veni insotita de cei doi soldati in camera tronului, eu o salut. 

-Buna! Ma numesc Sharma Sanara si sunt printesa regneta a acestui regat. Sau poti sa spui regina daca doresti. Cum ai intrat in regatul meu? Ce iti poti aminti? Nu te teme. Imi poti spune exact. Nu vei pati nimic. Vei fi absolvita de vina de a trece ilegal granita. Ii spun eu.
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 5:07 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


Am ramas pentru cateva clipe neclintita si in acelasi timp imi cautam cuvintele printre limba. 
-Aa, sunt putin confuza si nu stiu cum sa procedez mai exact. Nici eu nu stiu cum am ajuns aici. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 5:29 pm
Chestia e ca lumea ta si a mea sunt doua dimensiuni separate. Sunt despartite interdimensional. E mai simplu sa zic ca printr-un voal magic. Dar asta ar fi o metafora. Practic ceea ce in trecut era o singura dimensiune acum sunt doua dimensiuni pentru a ne proteja lumea de pacatul si rautatea umana, de tot felul de lucruri neplacute atras de om precum infractiuni, crime, razboaie. In acelasi timp va protejeaza si pe voi de monstri  pe care omul singur nu ii poate inlatura si carora noi le supravietuim doar fiindca avem puterea magiei de partea noastra. 
Exista 3 metode prin care se poate trece dintr-o lume in alta: 1. Sa dau eu aprobare cuiva si sa vina insotit printr-un portal deschis. Ceea ce nu am mai facut de cam multa vreme. 2. Oameni cu putere magica si aura pura. Ei pot patrunde in lumea noastra fara aprobare speciala. Ceea ce ne bucura. 3. O bresa in voalul magic. Un portal chiar si invizibil si care poate face ca oricine din lumea voastra sa intre la noi daca atinge asa fisura sau oricine din lumea noastra, orice monstru sa vina lumea voastra. Cea ce ne ingrijoreaza.
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 5:44 pm

Fairytopia - Page 4 OIP

[size=29]Aiko Tohomiko[/size]



Ma uitam ciudat spre ea si parca discutam amandoua doua limbi straine. Inca nu imi venea sa cred de ce am ajuns in acea lume fara voia mea. 

-Sper ca nu am facut ceva ilegal venind pe teritoriul dumneavoastra. 



Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 5:57 pm
-Ei bine ilegal nu e un cuvant bun pentru asta. Pentru ca legile in cazul tau nu se pot aplica fiindca nu esti cetatean al dimensiunii noastre. Sa zici ca ai venit ilegal in regatul meu la noi e ca si cum ai zice ca un extraterestru a venit ilegal in tara ta. Ceea ce e imposibil. 
Pe mine ma ingrijoreaza doar sa nu existe o fisura in voalul magic. Cu alti oameni veniti de la voi la noi poate ne-am descurca noi cumva. Dar de voi va fi armaghedonul daca monstri magici ar ataca lumea voastra. 
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 7:10 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko 


-Ah, decinasta inseamna voal magic. Dar cum imi dau seama ce e un voal magic si o fisura? Asemenea lucruri ma ingrijoreaza destul de tare si nu prea stiu cum sa reactionez. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 8:22 pm
-Voalul magic este o despartire magica artificiala, a unei dimensiuni in doua dimensiuni, a caror intrepatrundere e controlata exclusiv prin portaluri artificiale si care lasa fiintele magice delumina sa patrunda dar cele magice intunecate si cele nemagice si cu aura negativa le blocheaza. O bariera magica sferica, creata printr-o vraja extrem de puternica. Probabil ai invatat despre dimensiunile paralele. Ele exista in mod natural. Dar deasemenea poti desparti artificial o dimensiune in doua dimensiuni paralele. Atunci se spune ca creezi un voal magic. Practic acest voal nu e ca o perdea sau ceva de genu. E pur si simplu despartirea artificiala a unei dimensiuni in doua. Hotarul artificial se numeste voal magic sau bariera magica. Fisura e o anomalie magica, un portal salbatic care apare. Portal salbatic se numeste orice portal care apare spontan si ce nu este controlat de cineva. Ca de exemplu si in lumea voastra cand apar astfel de portale in locuri pline de energie si fac sa dispara oameni, teleportandu-i la sute sau mii de kilometri sau in alte dimensiuni. 
Portalurile salbatice sau fisurile in bariera magica nu intotdeauna arata precum portaluriile obisnuite. Doar uneori arata ca niste gauri sau oglinzi de fum. Alteori sunt invizibile complet. Pui pasul in fata si brusc realizezi ca peisajul e complet altul. 


Deci ceea ce as dori sa stiu e daca ai vazut ceva ca un abur prin care ai intrat crezand ca e doar un gheizer sau nu ai sesizat nimic. 


Si as vrea sa iti masor puterea magica. Daca ai sau nu magie ascunsa in tine. 
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 8:37 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


-Asa si este, am vazut un abur. Eram prin padure si ma plimbam linistita cand brusc s-a lasat ceata. Am auzit un zgomot ciudat si am fugit cat ma tineau picioarele si brusc am ajuns intr-o gradina frumoasa ca si cea in care m-au gasit soldatii tai. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sun Mar 06, 2022 10:13 pm
-Acum sa vedem puterea ta magica. Vino cu mine. Ii spun eu si o conduc intr-o camera obscura. Scot o cutie din lemn de stejar frumos sculptata si o deschid. In interior era captusita cu matase visinie. Si pe mijloc era o bagheta magica din lemn de stejar cu varf din gheara de dragon si la interior circuite magice din fire de par de unicorn. 


Ia in mana aceasta bagheta magica si rosteste: Lumos. 


Daca ai magie in tine se va arinde si va lumina precum o lanterna. Cu cat e mai puternica magia ta cu atat mai puternica va fi lumina lanternei. 


Daca se aprinde inseamna ca ai magie si ca ai intrat  datorita fuziunii magiei tale cu lumea mea. 


Daca nu se aprinde inseamna ca nu ai magie, ca esti om obisnuit si ca acel abur prin care ai intrat e o fisura grava in bariera magica ce trebuie reparata urgent. 
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Mon Mar 07, 2022 8:32 am
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


Iau acea bagheta in mana si astept sa vad ce se untampla. Parca aveam onstare de confuzie si neintelegere incat nu ma puteam controla. 
-Si nu trebuie sa rostesc nici un cuvant? Doar sa o tin in mana si sa imi gasesc calmul interior? 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Mon Mar 07, 2022 4:59 pm
-Tocmai am zis ca trebuie sa rostesti cuvantul Lumos. Vraja de iluminare e dublu utila. Te ajuta sa luminezi in intuneric si fiind cea mai simpla vraja poate detecta si energia magica. 
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Wed Mar 16, 2022 12:48 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


Auzind aceste lucruri, am inceput sa rostesc vraja de iluminare pentru a primii anumite informatii. Eram dispusa sa fac orice pentru a putea sa ma dezvolt in arta magiei. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Sat Apr 02, 2022 11:59 am
Bagheta incepusa se aprinda in varf insa incepu sa sclipeasca ca un bec pe punctul de a se arde. 

-Vad. Ai o farama de magie. Suficienta cat sa intri fara voia ta in alte lumi dar insuficienta cat sa faci vraji prin propriile forte. De fapt puterea exista in tine dar e blocata si scapa insuficienta. Exista un tonic magic care poate sa te ajute sa iti deblocheze si sa iti creasca puterea magica. Acel tonic magic, acea potiune se da zanelor care se pot confrunta cu aceeasi problema. Chiar si pentru mine a fost nevie. Caci nu aveam suficienta putere magica sa imi eliberez aripile. Totusi in cazul unui om ca tine, e suficienta cantitate la sfert. Mai multa ar insemna ca riscurile sa depaseasca beneficiile.  
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Fri Apr 15, 2022 12:30 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


-Farama de magie?
O asemenea veste ma facea sa ma simt extrem de bine stiind ce va urma. Visul de a calatorii prin porti stelare simteam ca e mai aproape de mine decat asi crede. Sperantele si visele par ca s-au intalnit la unison si mi-au dat un adevarat imbold. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Tue Apr 19, 2022 5:29 pm
-Iti pot da respectiva potiune care sa iti deblocheze magia dar nu va fi gratis. Insa nici pe bani. Va trebui sa imi faci un serviciu. Ii spun eu. 
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Tue Jun 28, 2022 2:59 pm
Fairytopia - Page 4 OIP
Aiko Tohomiko


-Ah, ok atunci. Sa sti ca m-asi fi asteptat la ceva mai rau de atat. Insa noroc ca e serviciu contra serviciu.
Si am inceput sa rad extrem de bucuroasa ca am scapat atat de ieftin. Insa distractia parca acu incepea sa prinda forma. 
Sanara
Sanara
New Members
Mesaje : 55
Data de înscriere : 2020-07-02

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Tue Nov 01, 2022 11:28 pm
Prepar potiunea care ii va debloca magia. 


-Odata ce ai magia deblocata, vei putea face absolut orice teoretic. Practic va trebui sa inveti sa o folosesti casapoti face orice. Dar totusi pentru un novice in ale magiei, e usor ceea ce voi cere. 


Sa ma urmezi la conferinta despre potiunile magice. Si iti voi da detalii pe drum despre ceea ce am nevoie sa faci. 
Hanamura
Hanamura
Members
Members
Sex : Female
Zodiac : Libra
Zodiac chinezesc : Pig
Mesaje : 356
Data de înscriere : 2020-07-01
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Joburi/Distractii : statu pe forum
Stare de spirit : happy
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Wed Nov 02, 2022 11:33 am
Fairytopia - Page 4 OIP
*Aiko Tohomiko || visatoare *


Eram bucuroasa sa primesc o asemenea veste din partea ei. Mai ales ca ma simteam si incompleta pentru ca imi luase magia de care eu apartineam si era doar a mea.
-Abea astept, de mult asteptam un asemenea moment oportun. 
Sponsored content

Fairytopia - Page 4 Empty Re: Fairytopia

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum